Zielony koktajl z natką pietruszki

Posted on Posted in koktajle, przepis

KOKTAJLE Z COLON C

Zielony koktajl z natką pietruszki

wydrukuj

SKŁADNIKI POTRZEBNE DO SPORZĄDZENIA:

  • ½ średniego słodkiego jabłka
  • 1 pomarańcza
  • Garść natki pietruszki
  • 1 łyżeczka Colon C*
  • 1 szklanka wody
  • Plasterek limonki do przybrania

Wartość odżywcza

Wartość energetyczna 121 kcal
Tłuszcze ogółem 0,8 g
Węglowodany 18,6 g
Białko 3,1 g
Błonnik 9,7 g

WYKONANIE:

W blenderze umieść wszystkie składniki i zmiksuj na aksamitny płyn. Przybierz natką pietruszki i plasterkiem limonki, podawaj od razu po przyrządzeniu.


Komentarz dietetyka

Koktajl pietruszkowy jest nie tylko bardzo dobrym źródłem błonnika, ale pokryje również całodzienne zapotrzebowanie na witaminę C!

Suplementy diety w postaci błonnika należy stosować w uzasadnionych przypadkach zgodnie z wskazaniami lekarza, dietetyka lub farmaceuty. W okresie przyjmowania preparatów błonnikowych dbaj o prawidłowe nawodnienie organizmu.

*Sposób użycia: 2 razy dziennie po 1 czubatej łyżeczce (5 g) zmieszać z ½ szklanki płynu (np. wody, soku etc.) i wypić przed posiłkami rano i wieczorem. Popić dodatkową porcją płynu. Łączna ilość przyjętego płynu na 5g COLON C nie powinna być mniejsza niż 250 ml. Przed użyciem dokładnie wymieszać.

Nie należy przekraczać zalecanej porcji do spożycia w ciągu dnia. Suplement diety nie może być stosowany jako substytut (zamiennik) zróżnicowanej diety. Dla utrzymania prawidłowego stanu zdrowia ważne jest stosowanie
zbilansowanej i zróżnicowanej diety oraz prowadzenie zdrowego trybu życia. Colon C przeznaczony dla dorosłych i dzieci powyżej 12-go roku życia.

Składniki: łupina nasienna babki jajowatej (Plantago ovata), inulina z cykorii (Cichorium intybus), podwójnie powlekane bakterie z rodzaju Lactobacillus acidophilus i Bifidobacterium lactis.